Menu / szukaj

Defender, historia legendy… niezmiennie niezawodny od ponad 60 lat. Historia tego modelu rozpoczęła się w roku 1948. Początkowo występował po prostu pod nazwą Land Rover, dopiero później dodano nazwę Seria a w 1987 roku finalnie otrzymał nazwę Defender. Stylistyka i wykonanie na przestrzeni lat niewiele się zmieniły co w tym przypadku jest raczej zaletą a już na pewno powodem do zadowolenia dla miłośników tego modelu. Ten kultowy już niemal samochód jest jednym z najlepszych przykładów konstrukcji tego typu. Jego wytrzymałość i niezawodność w ekstremalnych warunkach zyskała mu miano pojazdu do zadań specjalnych o czym świadczy jego szerokie zastosowanie np. w wojsku, leśnictwie, kopalniach. Pomimo sprawiania wrażenia bardzo prostego i siermiężnego wykonania jest niezwykle trwały, około 2/3 wyprodukowanych do tej pory Defenderów nadal jeździ!

A czym jest dla nas? To nasz ulubiony model Land Rovera jeżeli chodzi o możliwości przebudowy. Naprawdę pozwala na rozwinięcie wyobraźni i wykorzystania nowych pomysłów. Zapraszamy do galerii, zobaczcie sami.


Discovery iscovery dalszy opis

Ranger Roverczyli luksus na asfalcie i w terenie. Range Rover pierwszej generacji pojawił się na rynku samochodowym w 1970. I chociaż z założenia miał być połączeniem terenówki z limuzyną początkowo nie był autem zbyt luksusowym. W następnych latach produkcji stopniowo zwiększano komfort wyposażenia wnętrza. Jednym z pierwszych dodatków były dywaniki w bagażniku, których konieczność zamontowania zasugerowano
z Pałacu Buckingham – miało to podnieść komfort przewożonych w bagażniku psów z królewskiej psiarni. Jednak sama konstrukcja samochodu okazała się tak nowatorska i udana, że Range Rover w swej pierwszej wersji utrzymał się na rynku przez 25 lat. Najbardziej chyba kultowy model Range Rover Classic był produkowany do początku 1994 roku. Następne generacje Range Rovera to już w pełni wyposażone bardzo luksusowe ale nadal zachowujące rewelacyjną sprawność w terenie samochody. Range Rover, który wstępnie został stworzony jak alternatywa Defendera np. dla bogatych farmerów, obecnie jest bardzo ceniony przez biznesmenów.
Naszym zdaniem jeżeli chodzi o możliwości ciekawej zabudowy najlepszą bazą pozostaje Range Rover pierwszej generacji. W końcu jako jedyny pojazd został wystawiony w paryskim Luwrze jako dzieło sztuki.

Wszystkie Defender Range Rover